Pouze online

Merino legíny - VLOČKY na barevném podkladu - MERLEGVLO

Nové

Jsou vyrobeny z nejjemnějšího úpletu z merinovlny, který splňuje požadavky ECO-TEX Standard 100 a je tak vhodný i pro děti do 3 let.

Jednovrstvé legíny mají na nohavicích pouze jeden šev. V pase guma na knoflíček, díky němuž se velice dobře reguluje utažení v pase a  nebo všitý VYSOKÝ LEM.

 

Více informací

Vše šijeme nové přímo pro Vás po objednání :) Hotové zakázky aktuálně odesíláme cca. 10 pracovních dní od registrace úhrady Vaší objednávky. Používáme merino z argentinských ovcí s certifikátem MULESING FREE.

679 Kč

 

Jsou vyrobeny z nejjemnějšího úpletu z merinovlny, který splňuje požadavky ECO-TEX Standard 100 a je tak vhodný i pro děti do 3 let.

Gramáž: 190/210 g/m2 (jednobarevná/vzory)

 

Jednovrstvé legíny mají na nohavicích pouze jeden šev a to ve vnitřiní nohavici. V pase guma na knoflíček, díky němuž se velice dobře reguluje utažení v pase.

 

Dole na nohavičkách přes chodidlo je rovněž guma na knoflíček. Díky této gumě se legíny nevyhrnují při navlékání svrchní vrstvy např. softshell kahot. Guma rovněž slouží k povolování délky legín. V praxi to funguje tak, že když dítko trochu povyroste, posunete gumu o knoflík :)- rostoucí legíny

Díky pružnosti materiálu vydrží legíny 2-3 velikosti. Díky rostoucímu střihu nemusíte nakupovat každé tři měsíce nebo každý rok nové oblečení.

 

 

VARIANTA VYSOKÝ LEM V PASE 10 cm:

V pase je všitý VYSOKÝ LEM. Lem je vhodný zejména pro malá miminka, netlačí je nepohodlná guma. Krásně se s ním dají přikrýt zádíčka a hlavně trička se nevysoukají z legín! Lem se dá dle potřeby ohnout na polovinu. Materiál na tento lem jsme zvolili RIB 95%Ba 5%el.. Tento materiál zaručí, že legíny opravdu budou držet. Merino se při nošení povoluje. Pokud by byl lem z merina, gaťky by za chvilku začaly padat (hlavně chodícím dětem). Kalhoty by se pak musely zbytečně prát, aby se merino vrátilo do původního tvaru a opět na jedno nošení držely v pase. Vždy se snažíme vybrat naprosto stejný odstín ribu k merinu, ale je to jiný materiál, tudíž se může stát, že rozdíl barev bude nepatrně jiný.

Osobní zkušenost s vysokým lemem:

Mám ráda u dětí v pase gumu a knoflík, ale vysoký pás u nás vede nejvíc. Je to maximálně pohodlné pro nás i pro naše děti. Malinkatá miminka jsme měli rychle převlečená. Nikde je nic neškrtilo a dlouhý lem krásně hřál na zádíčka. V létě lem ohrnujeme na polovinu. Když byli kluci větší, už se díky vysokému pasu (bez knoflíčků a zipů) dokázali sami obléci (ve 2,5letech).

 

Detail stahovní gumy v pase:

 

Detail vysokého pasu z Ribu:

 

Detail gumičky přes chodidla:

 

Údržba: prát v ruce ve vlažné vodě, prací prostředek na vlnu, po vyprání sušit na stinném místě rozprostřené do tvaru na savé podložce (ručník), neždímat, nevěšet, žehlit na 2. stupeň; vlnu není třeba často prát, stačí pravidelné větrání na čerstvém vzduchu; vlnu důkladně chraňte před šatními moly!

Osobní zkušenosti s legínami/elasťáky:

Naši tři kluci nosí legíny na doma místo tepláčků. Berou si je na sebe když jdou na zahradu, na procházku do lesa nebo když jedeme na kole na projížďku nebo na hřiště. Doma i venku je nosí v chladnějším počasí, většinou na jaře a na podzim. V zimě, když klesne mráz na -5°, dáváme legíny  pod softshell kalhoty nebo oteplovačky/šusťáky. Hodně se nám osvědčily do školky. Děti tam hodně času tráví při hře na zemi - to je v podstatě stejné jako doma. Často na zemi sedí při skládání her nebo se po ní jen tak válí (většinou při hře kdo je silnější :D ). Legíny jsem nejmladšímu synovi ráda navlékala i do nosítka a později do kočárku. Přeci jen zajistí merino dokonalý tepelný komfort

Mám ráda u dětí v pase gumu a knoflík - pas, který si můžu dle potřeby upravit. Každé dítě má jinou váhu a velice často se bez regulace v pase stává, že legíny padají. Proto i naše legíny (a jiné kalhoty) mají v pase gumu na knoflíček
Merino je hodně pružné a má tendenci povolovat (po vyprání se ale upraví samo zase do původní velikosti). V případě, že dole na nohavičkách není guma, je dost komplikované na ně navléci další vrstvu. Doslova se nohavice navlíkají rovnou s kalhotami :( Lovit pak nohavice v nohavicích a stahovat je dolů je noční můra každé maminky... :) Proto na nohavičky našich legín dáváme dole gumu - a samozřejmě i tam s knoflíčky, aby se její dala délka upravit dle potřeby.

Holčičku nemáme, ale já sama velice ráda nosím z merina legíny na podzim a v zimě pod sukni. Jsou obrovskou konkurencí i silným bavlněným punčocháčům. Rovněž je natahuji pod softshell kalhoty (nebo větší džíny), když se chystám na delší dobu do mrazů (koulovačka, sáňkovačka :) ). Máme babičku v Krkonoších a tam vyrazit bez legín je naprosto nemyslitelné...

Přesně takto si dokážu představit, že bych oblékala do legínků holčičku.

Legíny za celou sezonu nošení neperu (tedy pokud nejsou zablácené, nebo v zápalu hry nestihnou včas doběhnout na onu místnost). Vyperu po skončení sezóny v ruce (občas i v prače na 30°C - toto praní ale nedoporučuji!). Nechám ve vodorovné poloze na ručníku položeném na sušáku trochu uschnout, potom už jen doschnout bez ručníku. Suché legíny uložím do regálu k ostatnímu merinu, kde je levandulové mýdlo (krásně voní). Legíny nosíme teprve dva roky, ale u kousků které mají téměř šestou sezónu nošení (kluci je po sobě dědí) drží oblečení stále svůj tvar, jen mají na sobě drobné žmolíčky od tření (je to prostě vlna). Merino, ze kterého šijeme pro sebe i pro Vás, je i po tak dlouhé době intenzivního nošení pořád krásně měkké a heboučké.

Merino je pro mě jasným šampiónem mezi látkami :)

 

POUŽÍVÁME MERINO Z ARGENTINSKÝCH OVCÍ, S CERTIFIKÁTEM MULESING FREE!

Vlastnosti merinovlny:

Jemná až hebvábná na omak

Přírodní termostat - vlněné textilní materiály vytvářejí na těle mikroklima, které zabraňuje rychlému průniku vnějšího klimatu k pokožce. V zimě vlna udržuje teplo a v horkém létě udržuje chlad

-Hypoalergenní - nejsou známy žádné alergické reakce na vlnu. Tuto vlastnost nelze ovšem zaměňovat s tím, že někteří lidé jsou tzv. "alergičtí" na vlnu co se jejího omaku týče. Výběrem vlny Merino extrafine nebo dokonce superfine (se 16 mikrometry) lze případnému "nepříjemnému" omaku snadno zabránit. Tyto druhy vlny mají omak velice jemný až hedvábný.

Antibakteriální, samočistící - vlna je proteinové vlákno a takto na sebe váže mnohé škodlivé substance včetně řady virů a bakterií, přičemž omezuje jejich rozklad či množení. Velmi významným projevem této schopnosti vlněného vlákna je fakt, že vlněný oděv ani po několikanásobném užití nezapáchá. Popřípadě stačí vlněný oděv vyvětrat, čímž se případných pachů sám zbaví.

Savost potu - povrch vlákna (šupinky) je hydrofobní a odvádí pot, ten se buď odpaří nebo se jeho páry, jsou-li zadržovány (například dalším vnějším oděvem), natáhnou dovnitř vlákna, které je naopak hydrofilní. Přitom má vlákno vlny schopnost absorbovat vlhkost až do objemu 1/3 své váhy . Klíčové přitom je, že díky svému hydrofobnímu povrchu i plně "nasáté" vlákno zůstává na omak suché a zároveň neztrácí nic ze své termoregulační schopnosti.

Prodyšnost - vlněný textilní materiál je i v husté struktuře dobře prodyšný ("dýchá"), a to i v případě, jsou-li vlákna "nasátá" vlhkostí. Tato vlastnost zároveň umožňuje vlhkosti ve vláknech rychle se odpařovat. Prodyšnost je daná nepravidelnou povrchovou strukturou vlněného vlákna, které je tvořené mikroskopickými šupinkami, jeho celkovým přirozeným zakroucením a v neposlední řadě také strukturou moderních vlněných úpletů.

Elasticita - úplety z vlny jsou přirozeně elastické, žádné příměsi syntetických elastomerů v úpletu tak nejsou zapotřebí. Vlákno vlny lze natáhnout až o 30% a poté se samovolně vrátí do své původní formy.

Chrání před UV zářením - což mnohá syntetická vlákna nečiní vůbec či jen nedostatečně.

Duté vlákno - ovčí vlna je přirozené duté vlákno.

Ohnivzdornost

Voduodpudivost

Bez zápachu

Perfektní izolace

 

ÚDRŽBA MERINO VLNY: prát v ruce ve vlažné vodě, prací prostředek na vlnu, po vyprání sušit na stinném místě rozprostřené do tvaru na savé podložce (ručník), neždímat, nevěšet, žehlit na 2. stupeň; vlnu není třeba často prát, stačí pravidelné větrání na čerstvém vzduchu; vlnu důkladně chraňte před šatními moly!

8 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychle...kvalitni... Usili overalek i o svatku a hned posilali.

2024-01-8

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velký výběr Úpravy na míru Kvalita

2023-01-16

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Dobrá komunikace, rychlá výroba i doručení. Super kvalita zboží!

2022-12-25

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Profesionální přístup a rychlé, příjemné jednání. Oceňuji možnost kombinace barev dle vlastního výběru. Objednávala jsem výrobky z merino vlny, vše krásně ušité, sedí perfektně. Doporučuji všem!

2022-12-8

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost možnost volby barevných kombinací

2022-01-24

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velmi rychlé zhotovení a doručení. S výrobkem jsem velmi spokojená.

2021-12-30

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlé jednání koupila jsem Merino kuklu pro syna, materiál je mu velmi příjemný, neštípe

2021-12-17

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Možnost doobjednat jen 1 rukavici - při ztrátě.

2021-11-30